Listopad 2015

Selekce - Kiera Cassová

27. listopadu 2015 v 10:02 | Eliška Svejkovská |  Doporučené knihy
Tak, je tu další díl doporučených knih, po dlouhé době, já vím :), ale pokud vám chybělo Dítě štěstěny, tak mám další kapitoly a také další knihy na: https://www.wattpad.com/user/EliskaSvejkovska , ale jinak se budu snažit všechno dohnat na mém blogu :). Dnes jsem si pro vás připravila knihu Selekce, kterou už čte hodně lidí, takže jste už o ní stoprocentně slyšeli ;). Ale mám tu pro vás shrnutí mého názoru:
Samotný námět na děj je podle mě geniální :), pochází totiž z budoucnosti. V budoucnosti se může stát naprosto cokoli, takže si myslím, že člověk musí při představování budou¨cnosti hodně zapojit svoji fantasii...
Kiera Cassová došla k názoru, že se v budoucnu budou lidé rozdělovat do vrstev společnosti podle bohatství. Šestnáctileté Americe je šestnáct a je Pátá z osmi skupin...a největší komplikace jejího života je její tajná láska Aspen, ale problém je v tom, že Aspen je Šestý, takže by nikdo nebyl moc nadšený, kdyby se dozvěděl o jejich tajné vášni.
Její život se změní, když jí příjde pozvánka do Selekce - soutěže, při které ,,bojuje" třicetšest dívek o princovu ruku výherkyně si vezme prince maxona, který je První a bude mít k dispozici nekonečně šatů, šperků a hlavně bude vládnout Ilee - jejich země (bývalé Ameriky).
America se po přemluvě její matky vydává do selekce, už jenom proto, že Aspena dál nebavilo předstírat ,,jen" přátelství...
Kniha je velmi napínavá a šokující. ukazuje, čeho všeho je člověk schopen pro věčné bohatství a slávu.