Červenec 2015

Deník princezny - Meg Cabotová

26. července 2015 v 18:56 | Eliška Svejkovská |  Doporučené knihy
Kniha má deset dílu :D...(to je právě to, co lidi přirozeně odrazuje) a je také zfilmovaná pod stejným názvem. Vypráví o středoškolačce Mie Thermopolisové, která se jednoho dne dozví, že je genovijská princezna a tím pádem i následnice trůnu. knihy vypráví o její cestě ke slávě (to trvalo ve skutečnosti nanejvýš hodinu) a jejím koketování s princeznovstvým, láskou a přáteli, mezi kterými jsou i pěkní zrádci. opravdu vtipné psané formou deníku.

Násobky sedmi - Holly Goldberg Sloan

26. července 2015 v 18:13 | Eliška Svejkovská |  Doporučené knihy
Tak jsem tu knihu přečetla za dvacet dní, ale mezitím jsem přečetla dvě knihy, krásně se čte. :-) Tato kniha je nesmírně dojemná, chvílema jsem u ní i brečela, ale u ještě dojemnějšího konce jsem se smála :D. Willow Chanceová, která tuto knihu vypráví je adoptovaná. Jednoho dne se jí ale zhroutí svět, když už podruhé ztratí svoje rodiče, kteří zahynou při dopravní nehodě. Willow se na tři měsíce ujme Pattie Nguyenová, maminka její nejlepší kamarádky Mai a Maina staršího btratra Quang-ha. Nguyenovi bydlí v garáži za nehtovým salonem, který Pattie vlastní. Kvůli dočasnému opatrovnictví je rodina Nguyenových každý měsíc navštěvována soliálními pracovnicemi. Je jim jasné, že by u nich ve staré garáži Willow nemohla bydlet, proto se nastěhují do bytu Della Dukea, Willowina výchovného poradce. Willowinu bolest ze ztráty rodičů pomalu vyléčí pěstování slunečnic a rekonstrukce zahrady před budovou jejich bytu. Willow už se začíná smát a pomalu se její smutek vytrácí, navíc se Pattie sblíží s Willowiným taxikářem Jairem a budou vést víc než kamarádský vztah. Nakonec si Pattie s Jairem vezmou jako pár willow do opatrovnictví. Tato kniha vám změní pohled na svět. Opravdu doporučuju.

Uprchlíci

18. července 2015 v 13:07 | Eliška Svejkovská |  Témata týdne
Tímto tématem už se dlouho sama zabívám a je toho čím dl víc. Popravdě mám sama strach, jak se tato situace bude dál vyvíjet. Lidé na to mají dva odlišné názory: 1) Soucítí s uprchlíkama a nemají s nima problémy 2) Naopak se uprchlíků snaží zbavit anebo je prostě jen nenávidí (původně jsem chtěla napsat bezdůvodně, ale to taky zas tak není pravda)
Vlastně já osobně nejsem zastánce ani jednoho názoru. Ano, uprchlíci se nemají u sebe doma zrovna nejlíp a proto se rozhodnou utéct jinam pro lepší život. Některý lidi si říkají: ,,Tak když jich vezmeme pár, ono se toho tolik nestane...", ale neuvědomí si, že jakmile vezmou jednoho, přijdou další s tím, že už vzali toho jednoho a pořád dokola. Podle mě by měli uprchlíci zůstat tam, kde jsou a mi bychom jim zase měli pomoct, ale z dálky.
Pokud to takhle půjde dál, riskujeme, že se naše ,,krásná" ČESKÁ země promění v zemi dvou náboženství (snad všichni víte, o čem mluvím) a to, že český stát je příslušník bílé rasy už zas tak nebude pravda.
Když jsme vstoupili do EU, hodně lidí říkalo, že je to dobře a že u nás bude lépe, ale to EU nám sbůsobila tyto problémi s uprchlíkama, to EU nám nařídila, abysme je převzali. Osobně by jsem se na celou EU vys-ehm, vykašlala.

První a druhá stříbrná kniha snů

6. července 2015 v 15:28 | Eliška Svejkovská |  Doporučené knihy
Kerstin Gierová, autorka bestsellerů Drahokamy
Nejlibovější kniha všech dob!
Kniha vypráví o šestnáctileté Liv, která měla odmalička živé sny a o co víc: V jejích snech se sen co sen objevují tajuplné mátově zelené dveře s klikou ve tvaru ještěrky. Co se za nima skrývá je jede velký oříšek, který musí rozlousknout, ale tajemství a nevyřešené případy byli vždy Livinou silnější stránkou. Liv se snaží přijít na kloub všem zvláštním věcem, které se za poslední dobou dějí a je přesvědčená, že za tím ďábel rozhodně nestojí...
Samozřejmě nebude chybět i tajuplná snová láska ;)

Nikdy

6. července 2015 v 15:20 | Eliška Svejkovská |  Témata týdne
Nikdy. Jedno slovo, které při vyslovění zní jinak. Je jen na člověku, co si pod tím představí a co mu jeho podvědomí nabídne.
Co si vlastně představuju pod pojmem nikdy? Nikdy nebudu brát drogy, nikdy by jsem nikoho neokradla?
Je to jen pouhé slovo, které nemá konkrétní význam, nebo je to něco vzácného a ,,nikdy" by se nemělo brát nadarmo?
Tolik otázek a žádná odpověď...